Results 1 to 4 of 4

Thread: Bosnia, Serbia, Croatia and other Balkan (Ex-Yugoslavia) region

  1. #1
    Join Date
    Jan 2021
    Location
    Capajebo
    Posts
    9
    My Cars
    BMW E34 520i

    Bosnia, Serbia, Croatia and other Balkan (Ex-Yugoslavia) region

    Pozdrav ljudi !!!

    Čekam komentare znam da vas ima tu.

  2. #2
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Ooltewah, TN
    Posts
    2,527
    My Cars
    2010 BMW M6*2019 X3 M40i
    Pozdrav i tebi!
    Zivim u Americi od 1996 i rodjen san blizu Cazina kod Bihaca.
    Imao sam E39 540 6 speed and E39 M5 6 speed ali zamrzio sam raditi na osmacima.
    Sestak je zakon i nedavno sam stavio S52 masinu iz E36 M3 i pet brzina mjenjac u moju peticu.
    Sa tuningom i specijalnim izduvnim sistemom imam oko 260 konja sto je dovoljno.
    Reci mi malo o svojoj limuzini.

    https://www.bimmerforums.com/forum/s...swap-on-my-528

    https://www.bimmerforums.com/forum/s...ly)&p=30612023
    2010 BMW M6 SMG Coupe * Black Saphire Metallic * Full Leather Merino Black
    2019 BMW X3 M40i * Alpine White * Mocha Leather
    Former:
    1997 BMW 532M (528i with 3.2 S52 engine from E36 M3 / 5 speed manual)
    1998 BMW 540i 6 Speed
    2003 BMW M5





  3. #3
    Join Date
    Jan 2021
    Location
    Capajebo
    Posts
    9
    My Cars
    BMW E34 520i
    Mogao sam te odma prepoznati po avataru . Prvo, hats off za build, ne samo da si ulozio novca, nego se vidi i da si sa ljubavlju radio svaki dio. Prelistao sam ti upravo thread i zapratio sam te na bookmarku. Svaka čast. Što si zamrzio osmice? Nisam se nikad susretao sa njima ali vjerujem da je makina posluzila sa svojim hp-ovima. =)

    Nisam neki maher za auta osim kada je u pitanju reprogramiranje ECU-a (inace drzao sam govor na jednoj konferenciji u Novom Sadu za hakovaje i kradju automobila: https://www.youtube.com/watch?v=xY9cGdAbZfE, a radim kao security researcher). Dugo vozim old school bimmere i tu je i porasla moja ljubav prema automobilima. Također pišem blog oko hakovanja, gdje izmedju ostalog ima i par postova o hakovanju automobila: https://duraki.github.io (na eng je pa mozes i razumiti, mada vidim da dobro parlas naški)

    Prvo auto mi je bio kocka, oldschool i trajno registrovan, BMW E30 320 coupe koji sam swapao na 2.5td iz BMW E34 jer je prijasnji motor crkao. Imao sam saobracajnu nesrecu u Mostaru 2016. godine gdje je auto zavrsilo havarisano. Nakon toga, dugo nisam nista vozio osim motora (Suzuki RMZ-250 - full cross).

    Prije više od pol godine sam uzeo BMW E34 520i iz early 1994. i to mi je novi build. Ubrzo postavim thread ovde na forumu a za sad nešta ukratko. Inače, auto sam uzeo u skroz kritičnom stanju za malo para, ali kako vrijeme prolazi, sve više ulažem u njega. Auto je trenutno na fabrickim 150hp i 110kw, a i ima i atestovan plin od prijasnjeg vlasnika. Auto je kupljeno iz juznijih krajeva tako da nije truhao i u solidnom je stanju sto se tice limarije. Motor nije loš međutim imam problema sa paljenjem, dugo vergla i moram ga par puta na ključ dok ne upali. Uzeo sam jučer polovni OEM protkomjer zraka i sprej za čisčenje seznora MAF u nadi da će to ukloniti problem. Ba pum vidjeli ovih dana.

    Nadam se da nas ima još ovde po forumu =)

  4. #4
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Ooltewah, TN
    Posts
    2,527
    My Cars
    2010 BMW M6*2019 X3 M40i
    Quote Originally Posted by ck3k View Post
    Mogao sam te odma prepoznati po avataru . Prvo, hats off za build, ne samo da si ulozio novca, nego se vidi i da si sa ljubavlju radio svaki dio. Prelistao sam ti upravo thread i zapratio sam te na bookmarku. Svaka čast. Što si zamrzio osmice? Nisam se nikad susretao sa njima ali vjerujem da je makina posluzila sa svojim hp-ovima. =)

    Nisam neki maher za auta osim kada je u pitanju reprogramiranje ECU-a (inace drzao sam govor na jednoj konferenciji u Novom Sadu za hakovaje i kradju automobila: https://www.youtube.com/watch?v=xY9cGdAbZfE, a radim kao security researcher). Dugo vozim old school bimmere i tu je i porasla moja ljubav prema automobilima. Također pišem blog oko hakovanja, gdje izmedju ostalog ima i par postova o hakovanju automobila: https://duraki.github.io (na eng je pa mozes i razumiti, mada vidim da dobro parlas naški)

    Prvo auto mi je bio kocka, oldschool i trajno registrovan, BMW E30 320 coupe koji sam swapao na 2.5td iz BMW E34 jer je prijasnji motor crkao. Imao sam saobracajnu nesrecu u Mostaru 2016. godine gdje je auto zavrsilo havarisano. Nakon toga, dugo nisam nista vozio osim motora (Suzuki RMZ-250 - full cross).

    Prije više od pol godine sam uzeo BMW E34 520i iz early 1994. i to mi je novi build. Ubrzo postavim thread ovde na forumu a za sad nešta ukratko. Inače, auto sam uzeo u skroz kritičnom stanju za malo para, ali kako vrijeme prolazi, sve više ulažem u njega. Auto je trenutno na fabrickim 150hp i 110kw, a i ima i atestovan plin od prijasnjeg vlasnika. Auto je kupljeno iz juznijih krajeva tako da nije truhao i u solidnom je stanju sto se tice limarije. Motor nije loš međutim imam problema sa paljenjem, dugo vergla i moram ga par puta na ključ dok ne upali. Uzeo sam jučer polovni OEM protkomjer zraka i sprej za čisčenje seznora MAF u nadi da će to ukloniti problem. Ba pum vidjeli ovih dana.

    Nadam se da nas ima još ovde po forumu =)
    Bas mi je drago da cujem malo vise o tebi. Otvorio sam ove tvoje ali da budem iskren ja imam jako malo znanja o electronici.
    Mehanika mi glavna stvar kao sto vidis. Nisam siguram koliko nasih ljudi ima po forumima ali ovo je moj jako dobar prijatelj koji je zivio u Americi ali nije mogao ostati zbog papira pa sad zivi u Frankfurtu:
    https://www.youtube.com/channel/UCLL...T8275nBXODXyqw
    On je bas obrnuto jer voli osmake i dvanaestake. Ja sam ih zamrzio zbok kompleksije kad se radi na njima i kao sto znas linijski sestak je BMWov "bread and butter" i za mene nista ne zvuci dobro nego kad sestak ode u velike obrtaje.
    Ako se ne varam ti imas 2.5 M50 sto je naravno rodjak M52 i S52 sto ja sad imam.
    Kao sto sam rekao imao sam 2003 M5 sa 400HP ali sam dobio jaku veliku kaznu kad sam ga vozio prebrzo jedan dan. Ja ovdje vozim kamion za jaku dobru kompaniju i mogu izgubiti posao ako imam veliku kaznu.
    Posto so moji BMWovi svi 1996+ ja imam jako dobar scan tool i to puno pomogne kad imam problem na autu.
    Ali kao sto znas iako 1994 moze se naci specific BMW scan tool za tvoj E34 i to bi ti pomoglo da te usmjeri koji je problem.
    Puno pozdrava i cujemo se.

Similar Threads

  1. HAHA just talked to ex
    By J-Dawg in forum Off-Topic
    Replies: 13
    Last Post: 09-28-2002, 09:39 PM
  2. Psycho Ex-Girlfriend Stories Here Please
    By Matt Jacobson in forum Off-Topic
    Replies: 25
    Last Post: 09-27-2002, 09:39 PM
  3. can you be friends with an ex?
    By Caymandiver75 in forum Off-Topic
    Replies: 51
    Last Post: 09-09-2002, 11:13 PM
  4. 1995 BMW 325i and 1999 Honda Accord EX V6 4dr
    By 338 Tomahawk in forum General BMW and Automotive Discussion sponsored by Intercity Lines
    Replies: 3
    Last Post: 04-28-2002, 12:12 AM
  5. Me Vs. Fed Ex (funny)
    By Hyperion in forum Kill Stories
    Replies: 4
    Last Post: 04-17-2001, 02:05 AM

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •